O mne

Monika Kluvancová aka Alica Belica ART
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, 2020

Alica Belica je slovenská predstaviteľka súčasného umeleckého hnutia Visionary art. Inšpiruje ju najmä stav hlbokého vnútorného pokoja v čírej prítomnosti, ktorý zažíva počas maľby a meditácie. K vizionárskemu umeniu sa dostala ako samouk v roku 2015 po experimentovaní so psychedelickými látkami. V súčasnosti pracuje hlavne s olejovými farbami technikou lazúrovania polotransparentných vrstiev. Svojou tvorbou chce ľudí inšpirovať k vnútornému pokoju, súcitu a radosti.

Pri maľbách na objednávku sa necháva inšpirovať prianím zákazníka ale výsledok je vždy odrazom prítomnej  tvorivej sily.

BIO:
Alica Belica, vlastným menom Monika Kluvancová (*1987) vyštudovala výrobu hudobných nástrojov vo Zvolene a v minulosti sa profesionálne venovala výrobe majstrovských gitár. Postupne prešla k výtvarnej tvorbe ako samouk, pričom sa formálne vzdelávala v spoločenských vedách (psychológia a etnológia). Od roku 2015 žije a tvorí na polosamote na Zaježovských lazoch – v maringotke, kde sa učí minimalizmu a dobrovoľnej skromnosti. Naďalej rozvíja svoj originálny výtvarný prejav a má mnoho vízií, ktoré chce priviesť na tento svet. 

Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová
Zaježová
Land art, Zaježová
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, foto: Soňa Sadloňová
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová Zaježová Land art, Zaježová Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, foto: Soňa Sadloňová Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová

Keď maľujem, existuje len prítomný okamžik a v ňom farba, pohyb, svetlo, priestor… a čosi božské a blažené. Tento stav plnej sústredenosti a blaženosti vám chcem sprostredkovať cez svoje obrazy.
Monika Kluvancová aka Alica Belica, 2019

Spojte sa so mnou: