O mne

Alica Belica je slovenská predstaviteľka súčasného umeleckého hnutia Visionary art. Inšpiruje ju najmä stav hlbokého vnútorného pokoja v čírej prítomnosti, ktorý zažíva počas maľby a meditácie. K vizionárskemu umeniu sa dostala ako samouk v roku 2015 po experimentovaní so psychedelickými látkami. Pracuje hlavne s olejovými farbami technikou lazúrovania polotransparentných vrstiev. Svojou tvorbou chce ľudí inšpirovať k láske, vnútornému pokoju, súcitu a radosti. V súčasnosti tvorí spoločne s Tomášom Dhammadipom ilustrovanú zbierku básní Majster Kung a Miao.

BIO:
Alica Belica, vlastným menom Monika Kluvancová (*1987) vyštudovala výrobu hudobných nástrojov vo Zvolene a v minulosti sa profesionálne venovala výrobe majstrovských gitár. Postupne prešla k výtvarnej tvorbe ako samouk, pričom sa formálne vzdelávala v spoločenských vedách (psychológia na TU a etnológia na UMB). V rokoch 2015-2023 žila a tvorila v maringotke na polosamote na Zaježovských lazoch, kde sa učila minimalistickému životu v dobrovoľnej skromnosti. V roku 2023 sa presťahovala do buddhistického meditačného centra Shantavana na Malej Skále v Českej republike, kde žije s duchovným otcom centra a buddhistickým učiteľom Tomášom Dhammadipom.

The Bodhisattva’s Path
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová
Zaježová
Land art, Zaježová
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, foto: Soňa Sadloňová
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová
Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová Zaježová Land art, Zaježová Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, foto: Soňa Sadloňová Monika Kluvancová aka Alica Belica ART, Zaježová

Keď maľujem, existuje len prítomný okamžik a v ňom farba, pohyb, svetlo, priestor… a čosi božské a blažené. Tento stav plnej sústredenosti a blaženosti vám chcem sprostredkovať cez svoje obrazy.

Umelec je poslom Všehomíru a jeho úlohou je spájať ľudí s tým, čo má mnoho mien, ale je jediné.

Monika Kluvancová aka Alica Belica, 2019

Spojte sa so mnou: