Uverejnené

Vývin

Takto som začínala v 2015, pokročila v 2017 a tu som práve v 2019. 
Je diskutabilné, či sa moje maľby zlepšujú, ale príjmime v tomto príspevku tvrdenie, že áno. Chcete vedieť, ako sa mi to podarilo? Teraz vám odhalím moju super metódu! Čítajte ďalej! 😀

Ale najprv musím na ňu prísť. Počkajte, musím si spomenúť ako to celé bolo…
 
Nikto ma neučil – som samouk, ale zopár tutoriálov na Youtube dokáže človekom pohnúť. Hociaké tutoriály… ale príliš som na nich nevysela. Nebaví ma kopírovať druhých. Vždy som hľadala svoj vlastný spôsob…
 
Od začiatku som milovala maľovanie ako proces, ale vždy som mala potrebu robiť veci lepšie a lepšie a nebola som úplne spokojná s výsledkom. Hm, perfekcionizmus? A čo to vlastne je tá perfektnosť? Nie, toto nie je o perfekcionizme, toto je o hľadaní krásy! Ja len chcem vytvoriť krásu. Nepotrebujem perfektnosť – tá neexistuje, ale krása, tá tu je.
 
A čo je krása? To je to, čo vo mne vyvoláva radosť a lásku. A keď zlúčim radosť a lásku do jedného, tak to je blaženosť. 
 
Blaženosť? Cítim ju vtedy, keď maľujem a na plátne predo mnou sa objavuje krása.
 
Hlad po tejto blaženosti – po tomto rajskom stave bytia – ten ma motivuje k tomu, že dokážem na maľovanie sústrediť vééééľa pozornosti. Neustále sústredenie sa niekoľko hodín vkuse, niekoľko dní vkuse. Stále len jeden bod, do ktorého sústredím pozornosť. Ten jeden bod a potom prestanem byť. Zmiznem. A vtedy sa objaví krása a som odmenená stavom blaženosti. Tak. To je celé.
 
No a to je moja super metóda, ktorá zaručene funguje a naučí vás maľovať rýchlo, bez stresu a námahy 😀