Uverejnené

Maliarsky denník – Duša sa pozerá

Foto-dokumentácia práce na obraze Duša sa pozerá. Pozrite si priebeh od prvej vrstvy až po konečný výsledok. Obraz vznikal tri dni a pracovala som na ňom, ako obvykle, s akvarelovými farbami na bavlnenom papieri. A s trochou morskej soli…


Prvá vrstva zmiešaná z Lemon Yellow Hue a Intense Blue od Winsor and Newton aplikovaná technikou mokré na mokré.

Porovnanie náčrtu a maľby. Po zaschnutí prvej vrstvy som aplikovala na pozadie ďalšiu vrstvu. Odtiene pokožky mixujem z Alizarin Crimson a Yellow ochre.

Večer bola maľba tak z polovice hotová a ja poriadne unavená. Takúto som ju opúšťala, keď som si išla ľahnúť. K horeuvedeným farbám som prizvala Dioxazine Violet. Pracovala som striedavo na tele, tvári a očiach duše, pretože každá vrstva akvarelu sa musí nechať dobre zaschnúť.

Nasledujúci deň viac detailov a tieňovania. Práca na pozadí. Namaľovala som čiary a počkala, kým boli takmer zaschnuté. Dôležité bolo vystihnúť tú správnu chvíľu, kedy som mohla naniesť vrstvu vody, aby sa čiary tak akurát rozpili. Následne som do nanesenej vody pridala Intense Blue a Indigo. Po chvíli, ktorú treba vystihnúť ešte presnejšie ako v predošlom kroku, som niektoré miesta zasolila morskou soľou. Morská soľ pohltila vodu a pigmenty farby posunula od seba. Vznikli nádherné „soľné mapy“. Bol už večer a maľba mala dosť času do rána, aby poriadne preschla.

Duša vidí, 2017

Konečný výsledok. Ďalší deň som už len namaľovala vzory. Všimnite si „vločky“ na zelenomodrom pozadí, ktoré vytvorila morská soľ 🙂Názov „Duša sa pozerá“ prišiel počas maľovania.

Veľkosť obrazu je 26×35 cm.

O dostupnosti originálu sa informujte.
Fine art print autorské kópie sú dostupné na bavlnených papieroch v rôznych veľkostiach.